Kako vozimo v nalivu
Pazite na hitrost vožnje in pustite si veliko prostora – vsaj štiri sekunde časovne razdalje – do vozila pred seboj. Tudi če vozite z dežnimi pnevmatikami, bo vaša pot ustavljanja daljša kot na suhi cesti. Če kdo vozi tik za vami, mu pustite, naj vas prehiti. Bolje je, da imate takšnega voznika pred sabo kot za sabo.
Prižgite žaromete in vključite zasenčen svetlobni snop. Ne uporabljajte meglenk.
Pripravite se na morebitno pršenje vode izpod tovornjakov in hitro vozečih vozil. To vam lahko začasno zmanjša vidljivost. Ne pozabite, da tudi vam lahko prši deževnica izpod koles, zato se izogibajte hitri vožnji čez luže v bližini pešcev in kolesarjev.
V deževnem vremenu beležimo več okvar vozil, saj lahko vlaga vozilom povzroča težave z elektroniko in motorjem. Če se vam pokvari vozilo, ne odpirajte pokrova motornega prostora, da ne povzročite dodatne škode. Če je motor ugasnil, potem ko ste zapeljali skozi globoko vodo, ga ne poskušajte ponovno zagnati.
Pri vožnji čez luže lahko pride do akvaplaninga, če vaše pnevmatike izgubijo stik z voziščem. Če začutite, da je volanski mehanizem nenadoma postal lahkoten, odmaknite nogo s pedala za plin in počakajte, da se hitrost vozila toliko zmanjša, da boste spet imeli nadzor nad krmiljenjem. Ne zavirajte, dokler nimate vozila spet pod nadzorom. Takrat pa je dobro za hip rahlo zavirati, da ustvarite malo trenja in toplote, ki bo osušila vlago z zavor.