Drugo zmotno prepričanje o vožnji v megli je, da je treba meglenke vklopiti že ob prvih znakih meglice. Toda to je zelo moteče za vse, ki vozijo za vami. Meglenke vključite šele takrat, ko je vidljivost slabša od 100 m. Na hitro se lahko orientirate po tem, ali vidite odbijač vozila pred sabo. Če ga vidite, potem ne vključite še meglenk. Če ga ne vidite, potem je čas za meglenke. Nekateri avtomobili imajo tudi prednje meglenke. Tudi za njihovo uporabo veljajo enaka pravila kot za zadnje meglenke.
Prednje meglenke delujejo le, ko imate vključen zasenčen snop žarometov.
Ne pozabite, da meglenke oddajajo izjemno močno svetlobo in če jih ne uporabljate pravilno, lahko ogrožajo ostale udeležence v prometu. Čim se megla dvigne, pa četudi le začasno, meglenke takoj izključite.
Bodite pozorni na dogajanje v svojem vozilu. Megla lahko povzroči, da se vam zarosijo avtomobilska stekla, kar vam še dodatno poslabša vidljivost. Vključite gretje vetrobranskega in zadnjega stekla, da se bosta osušili. Včasih pomaga tudi, če priprete šipe na vratih. To ne pomaga le pri zarošenih steklih, temveč boste tudi bolje slišali dogajanje okrog sebe, kar je ob poslabšani vidljivosti vsekakor koristno. Iz istega razloga priporočamo, da ugasnete avtoradio.
Pot ustavljanja postane v megli še pomembnejša, saj se lahko zgodi, da vozniki nenadoma začnejo zavirati. Čeprav vas zamika, da bi vozili tik za avtom pred sabo in tako imeli malo boljši občutek, kje sploh ste, se s tem izpostavljate nevarnosti naleta, če voznik pred vami nenadoma brez opozorila začne zavirati. Enako velja, če se vam zdi, da ima vozilo za vami neprijetno kratko varnostno razdaljo. Raje se ustavite ob cesti in pustite, da odpelje naprej, kot da ogrožate lastno varnost.
Bodite pozorni na svojo hitrost vožnje. Ko ne vidimo dobro okolice, lahko hitro izgubimo občutek za hitrost. Vozite z enakomerno hitrostjo – počasneje kot sicer, toda ne nevarno počasi – in se zavedajte, da se pred vami lahko v katerem koli trenutku pojavijo nepremični predmeti.
In še zadnji nasvet: spremljajte temperaturo. V megli na vozišču nastane tanek sloj vlage. Če temperatura pade, ta sloj lahko pomrzne, zato bodite v meglenem in mrzlem vremenu še posebej previdni.